Cegła OLD ukośna

Cegła łupana firmy Combet wykorzystywana jest do budowy wszelkiego typu ogrodzeń, słupków ogrodzeniowych, altan. Murowana jest zarówno bezfugowo na klej mrozoodporny, wysokoelestyczny  jak i fugowo, na zaprawę betonową.

Cegła łupana ukośna– elementy do budowy ogrodzeń

Ważne informacje dotyczące montażu:
Pustaki muszą być chronione przed deszczem przez 7 dni od daty pakowania.
Zakupiony towar zabezpieczony jest folią, data pakowania podana jest na etykiecie.
Cegły kleimy na klej do płytek wysoko-elastyczny wodoodporny – warstwą kleju 2-3mm
Po zakończeniu prac możemy przystąpić do impregnacji po okresie 2 miesięcy.

Dostępne kolory standardowe:

żółty

zolty

biały

bialy

szary

szary

brązowy

brazowy

grafit

grafit

Dostępne multikolory:

multikolor 1

multi-11

multikolor 2

multi-21

multikolor 3

multi-31

multikolor 4

multi-4

multikolor 5

multi-51

multikolor 6

multi-61

multikolor 7

multi-71

* Kolory przedstawione w katalogu mogą różnić się od rzeczywistych kolorów pustaków. Katalog nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa handlowego.

Możliwości zastosowania

Mury oporowe | Architektura ogrodowa

Wybór materiału będącego budulcem otulającym naszą posesję jest decyzją niełatwą. Ogrodzenie musi być spójne ze wszystkimi elementami posesji, którą będzie otaczało. Rynek dostarcza wielu pomysłów, od nowoczesnych paneli, przez metalowe ogrodzenia na kamiennych murach kończąc. Jednak jednym z ciekawszych rozwiązań jest cegła łupana old. Bardzo dobrze komponuje się z wieloma elementami otoczenia. Ponadto znajduje zastosowanie zarówno w konstrukcjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Z powodzeniem może służyć jako materiał konstrukcyjny oraz dekoracyjny.

Cegła old – sposób na niezapomniane otoczenie

Ogrodzenia posesji wykonane z cegły old to estetyczne i miłe dla oka murki. Dzięki swojej fakturze, przypominającej kamień łupany, przywołują skojarzenia z epoką monumentalnych budowli. Poza podstawowym ogrodzeniem bardzo dobrze sprawdzą się do wykończenia ścieżek lub jako mury oporowe. Te efektowne pustaki występują w różnych barwach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do kolorystyki otaczających budynków. To również świetny materiał na aranżacje miejsc wymagających zadaszenia jak składziki na sprzęt lub miejsce gromadzenia odpadów. Użycie tego samego materiał u zarówno do ogrodzenia, jak i elementów stałych posesji, sprawi, że przestrzeń stanie się bardziej spójna. Obły kształt cegły bardzo dobrze komponuje się z roślinnym otoczeniem. Przy ich użyciu może być także wykonana cała architektura ogrodowa.

Nietuzinkowy ogród w ceglanej oprawie

Cegła old to znakomite rozwiązanie używane do budowy konstrukcji ogrodowych jak altana. Dodatkowo może ona być ogrzewana kominkiem wykonanym z tego samego rodzaju materiału. Jeden styl architektoniczny to spójne otoczenie dające poczucie ładu, komfortu i spokoju. To sprawia, że ogród będzie spełniał swoją najważniejszą funkcję, czyli napełnienie relaksem jego użytkowników. Innym zastosowaniem dla tego rodzaju pustaka są mury oporowe. Stanowią one wzmocnienie dla różnego rodzaju nasypów lub wałów ziemnych. Można z nich stworzyć ogrodowy mur chiński wypełniony rzadkimi okazami roślin. Świetnie też sprawdzą się w kompozycji popularnego skalniaka, gdzie pięknie wyeksponują różne strefy roślinne. Cegły łupane znajdą również zastosowanie w poziomym planowaniu terenów zielonych. Architektura ogrodowa to także system ścieżek i alejek pozwalających na swobodne przemieszczanie się wśród roślin. Dla zabezpieczenia klombów lub rabat wzdłuż ścieżki wznosi się małe murki. Poza funkcją ochronną nadają ciągom komunikacyjnym walorów estetycznych. Mogą być również miejscem instalacji oświetlenia ogrodowego.