Palisady | Cegła ogrodowa – producent | Combet

Palisada łupana 

Palisada 5cm

Palisada 10cm

Palisada narożna

Palisada wysokości 20cm i 30cm – sprzedawana jest w następujących proporcjach: dwustronnie łupana 25% i trójstronne łupana 75%

Palisada wysokości 40cm, 57cm, 70cm, 77cm – sprzedawana jest w następujących proporcjach: dwustronnie łupana 35% i trójstronne łupana 65%

Palisada OLD

Ważne wskazówki:

Palisady muszą być chronione przed deszczem przez 7 dni od daty pakowania.
Zakupiony towar jest zabezpieczony folią, a na etykiecie widnieje data pakowania.

Dostępne kolory standardowe:

biały

żółty

szary

grafit

brązowy

Dostępne multikolory:

multikolor 1

multikolor 2

multikolor 3

multikolor 4

multikolor 5

multikolor 6

multikolor 7

* Kolory przedstawione w katalogu mogą różnić się od rzeczywistych kolorów pustaków. Katalog nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa handlowego.

Palisady | Cegła ogrodowa

Dobrze zorganizowany ogród jest wizytówką dla jego właścicieli. Piękny ogród to odpowiednio ułożone ścieżki, klomby, rabaty skalniaki czy po prostu przystrzyżone trawniki. Dobrym pomocnikiem przy tworzeniu architektury ogrodowej, a jednocześnie elementem spajającym całość są palisady. Wykonane są z różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu mogą spełniać różnego rodzaju funkcje. Jednak chcąc uzyskać najlepszy efekt, powinniśmy sięgnąć po takie elementy jak palisada ogrodowa łupana.

Po co stosować palisady

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z małym, czy dużym ogrodem, nie zmienia to faktu, że domy, które są nimi otoczone, zyskują na swoim pięknie i estetyce. Oczywiście w momencie, gdy mamy do czynienia z zadbanym ogrodem, który wówczas będzie naszą wizytówką, a nie powodem do narzekania. Jednym z rozwiązań, które pomoże w podkreśleniu stylu domu, są właśnie palisady, dzięki którym nie tylko rozdzielimy poszczególne elementy ogrodu, ale także utrzymamy je w ryzach, co pozwoli na harmonijne ich połączenie.

Zalety palisad łupanych

Z powodzeniem palisady z kamienia łupanego możemy zaliczyć do grona stylowych materiałów wykorzystywanych w tzw. małej architekturze ogrodowej. To właśnie dzięki wspomnianym atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniom ozdobimy niejeden ogród. Ich solidność i odporność na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, jeszcze w większym stopniu przyczynił do zwiększenia popularności, zwłaszcza że na rynku mamy dostęp do szeregu preparatów, w tym np. impregnatów, które pozwolą na uzyskanie trwałego efektu. Dzięki dużej różnorodności w zakresie omawianych rozwiązań nie powinno być najmniejszych problemów, aby dopasować palisady z cegły łupanej zarówno pod kątem estetyki otoczenia, jak i warunków panujących wokół. Co więcej, dzięki temu, że palisady zabezpieczają skarpy i ułatwiają komunikację na nierównym terenie, zapewniają mieszkańcom większy poziom bezpieczeństwa.

Gdzie stosuje się palisadę ceglaną?

Cegła ogrodowa znajdzie zastosowanie w wielu miejscach w ogrodzie. Jej głównym zastosowaniem jest uwypuklenie granicy pomiędzy różnymi strefami oraz ciągami komunikacyjnymi. Dlatego też palisada betonowa łupana stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku m.in.:

  1. Tworzenia klombów – idealnie sprawdza się w trakcie tworzenia kwietników i klombów, szczególnie gdy naszym celem jest zbudowanie podniesionej rabaty. Wtedy kamienne elementy służą jako murki oporowe. Z biegiem czasu, porośnięte roślinnością będą przypominały okazałe wzniesienia.
  2. Zamiennika krawężników – ciągi komunikacyjne w ogrodzie są szalenie istotne. Zapobiegają przede wszystkim nieświadomemu niszczeniu roślin. Jednak samo stworzenie ścieżki nie jest gwarantem bezpieczeństwa flory. Wytyczenie brzegów ścieżki sprawi automatyczne odgrodzenie ludzkiej stopy od przybrzeżnej roślinności. W tej roli świetnie sprawdza się palisada łupana.
  3. Otoczenia oczka wodnego – niewątpliwie największą atrakcją ogrodową są oczka wodne i fontanny, w przypadku których niewątpliwie dodatkowych walorów estetycznych z pewnością doda palisada z kamienia łupanego. Stanowi symboliczne ogrodzenie, poprawiające widoczność oczka wodnego. Bardzo dobrze komponuje się również z roślinnością charakterystyczną dla mokradeł.
  4. Wydzielenia stref – poza uprawą roślin, funkcją każdego ogrodu jest rekreacja. Stąd konieczne jest wydzielenie stref służących tylko jednej czynności. Dobrym przykładem mogą być place zabaw dla dzieci czy też miejsce na grilla. Przy pomocy palisady można z łatwością dokonać podział terenu, tworząc efektowne ścieżki czy przejścia. Można z nich wykonać palenisko, nowoczesne miejsce do siedzenia czy też filary utrzymujące zadaszenie. Niskie murki graniczne będą niezwykłą atrakcją dla małych dzieci, które uwielbiają aktywność fizyczną. Można je ustawić w okolicy placu zabaw czy też wykonać w ogrodzie piaskownicy.
  5. Wyrównania terenu przy schodach i tarasach – cegły ogrodowe dość często stosowane są również jako obramowanie schodów lub tarasów. Zapobiegają ich rozchodzeniu się. Dodatkowo kontrastujące kolory brzegów nadadzą schodom ciekawy efekt. Z powodzeniem można także nimi ozdobić nierówne pagórki lub zabezpieczyć skarpy.

Na, co zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji

Palisady ogrodowe mają charakter dekoracyjny i użytkowy. Stosowane są przede wszystkim w tym miejscach, w których powierzchnia jest nieregularna i na różnym poziomie. Występują w wielu różnych kolorach, rozmiarach i kształtach, co pozwalają na stworzenie takiej konstrukcji, która pozwoli na ukształtowanie wizerunku całego ogrodu zgodnie z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Oczywiście podczas podejmowania decyzji o zakupie palisad ogrodowych należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, parametry oraz cenę, ale także m.in. na ich dopasowanie pod względem kolorystyki do pozostałych elementów przestrzeni np. ścieżki, uzyskując tym samym podobny efekt kolorystyczny lub tworząc kontrastowe połączenie.

Montaż krok po kroku

Wszelkie prace związane zarówno z wykopami, jak i osadzaniem palisady winny być wykonywane z użyciem poziomicy. Jednym z pierwszych kroków podczas ich montażu jest wykonanie odpowiednio głębokich wykopów. W przypadku, gdy mamy do czynienia z gruntami podmokłymi, możemy być zmuszeni do stworzenia drenażu, dzięki czemu zapobiegniemy gromadzeniu się wody. Większość palisad montowanych jest na warstwie podsypki, która ma za zadanie stabilizować całą konstrukcję. Nie wolno zapominać o wyznaczeniu granicy szlaku/konstrukcji wykonywanych z palisad ceglanych.

Palisady łupane producent

Combet, jako dynamicznie rozwijający się producent palisad łupanych z wieloletnim doświadczeniem na rynku, oferuje nie tylko wysokiej klasy ogrodzenia, ale także szereg wielu innych sprawdzonych rozwiązań wykorzystywanych w architekturze ogrodowej.