Cegła łupana – ogrodzenia, mury oporowe, architektura ogrodowa

Cegła łupana firmy Combet wykorzystywana jest do budowy wszelkiego typu ogrodzeń, słupków ogrodzeniowych, altan. Murowana jest zarówno bezfugowo na silikon jak i fugowo, na zaprawę betonową.

Cegła łupana – elementy do budowy ogrodzeń

Cegła łupana – elementy architektury ogrodowej

Ważne informacje dotyczące montażu:

  1. Pustaki muszą być chronione przed deszczem przez 7 dni od daty pakowania. 
    Zakupiony towar zabezpieczony jest folią, data pakowania podana jest na etykiecie.
  2. Cegły kleimy na klej do płytek wysoko-elastyczny mrozoodporny – warstwą kleju 2-3mm  
  3. Po zakończeniu prac możemy przystąpić do impregnacji po okresie 2 miesięcy. 

Dostępne kolory standardowe:

szary

szary2

biały

bialy2

żółty

zolty2

brązowy

braz

grafit

grafit2

Dostępne multikolory:

multikolor 1

multi-12

multikolor 2

multi-22

multikolor 3

multi-32

multikolor 4

multi-41

multikolor 5

multi-52

multikolor 6

multi-62

multikolor 7

multi-72

multikolor 8

multi-82

* Kolory przedstawione w katalogu mogą różnić się od rzeczywistych kolorów pustaków. Katalog nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa handlowego.

kolor biały

kolor grafit

multikolor 1

multikolor 6

multikolor 8

możliwości zastosowania

Cegła łupana

Cegły łupane to niezwykle funkcjonalny element budowlany. Za ich pomocą można realizować praktycznie nieograniczoną liczbą projektów, począwszy od zwykłego, ogrodowego murku, a kończąc na ogrodzeniu i ścianie działowej. Jak wskazuje sama nazwa, cegła łupana przypomina naturalne surowce. Wszystkie dostępne u nas materiały wyróżniają się zróżnicowanym rozmiarem i ciekawą kolorystyką.

Dostępne warianty techniczne

Każda, dostępna u nas cegła łupana wyróżnia się ciekawymi, zróżnicowanymi i znormalizowanymi parametrami. Asortyment naszych cegieł można podzielić na kilka różnych odmian, z których każda wyróżnia się nieco innymi wymiarami:

  1. Cegły do budowy ogrodzeń:- Cegła C3 – jej wymiary to 110 x 100 x 300 mm, a masa pojedynczej cegły to 7.5 kg.- Cegła C9 – jej wymiary to 110 x 150 x 600 mm, a masa pojedynczej sztuki to 22.5 kg.- Cegła C12 – wymiary pojedynczej cegły to 110 x 200 x 600 mm, a jej masa to 30 kg.
  2. Elementy architektury ogrodowejCegła łupana wchodząca w skład naszej oferty może być również wykorzystana do budowy elementów architektury ogrodowej. Wysokość i grubość każdej z cegieł to parametry stałe, które wynoszą odpowiednio 110 x 200 mm. Długość cegieł jest zależna od wybranego modelu i jest oznaczona w nazwie. Tym samym cegła o numerze 40, będzie miała długość 400 mm. Zależnie od wybranego przez Państwa wariantu, dostępne u nas cegły różnią się od siebie pod względem m.in. masy. I tak:- cegły o długości 200 mm ważą 10 kg,- cegły o długości 300 mm ważą 15 kg,- cegły o długości 400 mm ważą 20 kg,- cegły o długości 570 – 600 mm ważą około 30 kg,- cegły o długości 770 – 800 mm ważą około 40 kg.

 

Co ważne, dostępne u nas materiały budowlane są sprzedawane na paletach. Liczba cegieł na pojedynczej palecie oscyluje w granicach od 160 do 30 sztuk. Producent dodatkowo zabezpiecza je przed ewentualnym uszkodzeniem, dzięki czemu do klienta dociera sprawdzony i nieuszkodzony budulec.

Wskazówki dotyczące montażu

Dostępne w naszej ofercie cegły mogą być montowane na dwa różne sposoby, to jest techniką bezfugową i fugową. W pierwszej metodzie wykorzystuje się silikon, który zapewnia maksymalną siłę wiązania. W metodzie fugowej wykorzystuje się zaprawę murarską, której zastosowanie przedkłada się na wyższą estetykę. Co ważne, każda z cegieł musi być zabezpieczona przed deszczem na 7 dni od daty pakowania. Tym samym są one dostarczane klientowi w specjalnej, wodoodpornej folii.

Podsumowując, cegły łupane – nazywane często pustakami – mogą być elementem dowolnej dekoracji ogrodowej, a także niektórych budynków.