Ogrodzenia łupane mozaika

Jako producent elementów betonowych, posiadamy w naszej ofercie między innymi ogrodzenia łupane MOZAIKA, których bazę stanowią pustaki różnego typu, o określonych kształtach i wielkościach. Z pustaków betonowych MOZAIKA można złożyć gotowe przęsła ogrodzeniowe z podstawą i słupkami, pozostawiając lub nie, miejsce na dodatkowe moduły aluminiowe czy żelazne.

Czym charakteryzują się ogrodzenia łupane MOZAIKA?

Ogrodzenia łupane MOZAIKA można ułożyć wykorzystując aż 6 typów pustaków o wysokości 160 mm i 6 typów pustaków o wysokości 80 mm. Tak szeroki asortyment daje wiele możliwości aranżacyjnych, które zwiększa jeszcze wybór opcji wybarwienia. Kolory standardowe to biały i grafit, jednak klient poza tymi podstawowymi barwami ma do wyboru aż 8 wersji kolorystycznych multikolor – od jasnych szarości i beży, poprzez bardziej nasycone barwy piaskowca czy granitu, aż po klasyczną cegłę.

Pustaki wykonane są z mieszanki betonowej o wykończeniu przypominającym naturalny kamień. W zależności od kolorystyki, doskonale naśladują piaskowiec, naturalny granit czy łupek. Konstrukcja każdego z pustaków została dostosowana do funkcji, jaką pełnią w ogrodzeniu. Część z nich wykonana jest wyłącznie z betonu, część posiada wzmocnienia z innego materiału.

Jak powstaje ogrodzenie z pustaków?

Ogrodzenie łupane MOZAIKA układa się z odpowiednich pustaków według wcześniejszego projektu. Należy rozpocząć od najniższej warstwy i każdą kolejną, po ułożeniu gotowych elementów, zalać właściwą mieszanką betonową. Parametry i składniki mieszanki zawsze możesz sprawdzić na naszej stronie internetowej lub zapytać naszego specjalistę w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Istotne jest, żeby mieszanka była odpowiednio gęsta, tak, żeby mleczko cementowe nie wyciekało przez szczeliny i nie brudziło pustaków od zewnątrz. Ważna jest także jakość betonu – słaba powoduje zbyt dużą nasiąkliwość elementów oraz naprężenia i może sprawić, że w okresie zimowym ogrodzenie będzie pękać.

Elegancki wygląd i niskie ceny

Betonowe pustaki MOZAIKA to doskonały sposób na budowę eleganckiego ogrodzenia w stosunkowo niskiej cenie i przykład na to, że atrakcyjny, luksusowy design wcale nie musi dużo kosztować. Jeśli jesteś zainteresowany ogrodzeniem łupanym, koniecznie przejrzyj nasz cennik, który znajdziesz w głównym menu strony internetowej. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, możesz zawsze zwrócić się do nas ze swoimi pytaniami. Nasi specjaliści odpowiedzą na nie, a także pomogą ci zaprojektować ogrodzenie i dokonają niezbędnych kalkulacji kosztów.

Nowe modele galanterii do budowy ogrodzeń są idealnym sposobem na aranżację przestrzeni w sposób nowoczesny i estetyczny, przy jednoczesnym spełnieniu oczekiwań najbardziej wymagających klientów. Nowa generacja pustaków betonowych:

Pustaki łupane – potrzebne do wykonania mozaiki

Pustaki A2 i A5 są integralną częścią podmurówki i są sprzedawane razem w różnych proporcjach.

Pustaki B2 i B5 są integralną częścią podmurówki i są sprzedawane razem w różnych proporcjach.

Pustaki A4 i A6 są integralną częścią podmurówki i są sprzedawane razem w różnych proporcjach.

Pustaki B4 i B6 są integralną częścią podmurówki i są sprzedawane razem w różnych proporcjach.

Ważne informacje dotyczące montażu:

  1. Pustaki muszą być chronione przed deszczem przez 7 dni od daty pakowania. 
    Zakupiony towar zabezpieczony jest folią, data pakowania podana jest na etykiecie.
  2. Pustaki kleimy na klej poliuretanowy a następnie zasypujemy je systematycznie zaprawą betonową warstwa po warstwie.
  3. Zalecana receptura na zaprawę: cement 42,5 – 25kg | piasek 0,2 – 60kg | żwir 2-8 – 70kg | plastyfikator 0,2l | woda 12-16l.
  4. Konsystencja betonu powinna być plastyczno-gęsta. Zbyt mokra zaprawa powoduje wyciek mleczka cementowego co w konsekwencji powoduje zabrudzenie pustaków.
  5. Zaprawa powinna być starannie zagęszczona. Słaba jakość betonu oraz złe zagęszczenie powoduje dużą nasiąkliwość i duże naprężenia betonu w okresie zimowym, co w ostateczności grozi pękaniem pustaków.
  6. Po zesypaniu ostatniej warstwy słupków oraz podmurówki należy zabezpieczyć beton przed opadami deszczu. Po 7 dniach możemy przystąpić do montażu daszków.
  7. Szczeliny pomiędzy daszkami uszczelniamy silikonem a od spodu daszki kleimy punktowo pozostawiając szczeliny dylatacyjne – 1-2mm. Zbyt wczesne położenie daszków, może powodować pojawienie się wykwitów.
  8. Po zakończeniu prac po okresie 2 miesięcy możemy przystąpić do impregnacji pustaków.

Dostępne kolory standardowe:

biały

grafit

Dostępne multikolory:

multikolor 1

multikolor 2

multikolor 3

multikolor 5

multikolor 6

multikolor 7

multikolor 8

Przykładowa możliwość ułożenia mozaiki