Cegła OLD, ogrodzenia, mur oporowy, architektura ogrodowa

Cegła łupana firmy Combet wykorzystywana jest do budowy wszelkiego typu ogrodzeń, słupków ogrodzeniowych, altan. Murowana jest zarówno bezfugowo na klej mrozoodporny, wysokoelestyczny  jak i fugowo, na zaprawę betonową.

Cegła łupana ukośna– elementy do budowy ogrodzeń

Ważne informacje dotyczące montażu:

  1. Pustaki muszą być chronione przed deszczem przez 7 dni od daty pakowania. 
    Zakupiony towar zabezpieczony jest folią, data pakowania podana jest na etykiecie.
  2. Cegły kleimy na klej do płytek wysoko-elastyczny wodoodporny – warstwą kleju 2-3mm  
  3. Po zakończeniu prac możemy przystąpić do impregnacji po okresie 2 miesięcy. 

Dostępne kolory standardowe:

żółty

zolty

biały

bialy

szary

szary

brązowy

brazowy

grafit

grafit

Dostępne multikolory:

multikolor 1

multi-11

multikolor 2

multi-21

multikolor 3

multi-31

multikolor 4

multi-4

multikolor 5

multi-51

multikolor 6

multi-61

multikolor 7

multi-71

* Kolory przedstawione w katalogu mogą różnić się od rzeczywistych kolorów pustaków. Katalog nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa handlowego.

kolor biały

kolor szary

kolor żółty

kolor grafit

multikolor 1

multikolor 2

multikolor 3

multikolor 4

multikolor 5

multikolor 6

multikolor 7

multikolor 8

Cegła do murów oporowych

Wybór materiału będącego budulcem otulającym naszą posesję jest decyzją niełatwą. Ogrodzenie musi być spójne ze wszystkimi elementami posesji, którą będzie otaczało. Rynek dostarcza wielu pomysłów, od nowoczesnych paneli, przez metalowe ogrodzenia na kamiennych murach kończąc. Jednak jednym z ciekawszych rozwiązań jest cegła łupana old. Ogrodzenie ze starej cegły bardzo dobrze komponuje się z wieloma elementami otoczenia. Ponadto znajduje zastosowanie zarówno w konstrukcjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Z powodzeniem może służyć jako materiał konstrukcyjny oraz dekoracyjny.

Klasyka zawsze się sprawdza

Stare cegły w ogrodzie mogą słusznie kojarzyć się z klasyką. Mają w sobie coś z ponadczasowości i doskonale będą komponować się z tradycyjną architekturą. Jednak nie oznacza to, że ich zastosowanie jest ograniczone – jest wręcz przeciwnie. Cegła ogrodowa w stylu retro sprawdzi się również w zestawieniu z nowoczesnym budownictwem, stanowiąc element wprowadzający estetyczną równowagę. Rustykalny charakter, jaki nadają otoczeniu, będzie dobrze współgrał także z drewnianą zabudową i świetnie dopełniał ten obraz doskonałości.

Swoboda kompozycji

Cegła do ogrodzeń old to możliwość swobodnego stosowania wielu różnych wariantów estetycznych. Bez problemu może być połączona z drewnianymi sztachetami, a także z metalowym, kutym płotem. Szeroka dostępność kolorów pozwoli na praktycznie każde zestawienie, jakie może przyjść do głowy.

Cegła old – sposób na niezapomniane otoczenie

Murki ze starej cegły w ogrodzie to miłe dla oka ogrodzenia. Dzięki swojej fakturze, która przypomina kamień łupany, przywołują skojarzenia z epoką monumentalnych budowli. Poza podstawowym ogrodzeniem bardzo dobrze sprawdzą się do wykończenia ścieżek lub jako mury oporowe. Te efektowne pustaki występują w różnych barwach, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do kolorystyki otaczających budynków. Stanowią również świetny materiał na aranżacje miejsc wymagających zadaszenia:

  • składziku na sprzęt
  • miejsca gromadzenia odpadów
  • garażu wolnostojącego

Użycie tego samego materiału zarówno do ogrodzenia, jak i elementów stałych posesji, sprawi, że przestrzeń stanie się bardziej spójna. Obły kształt cegły bardzo dobrze komponuje się z roślinnym otoczeniem. Przy ich użyciu może być także wykonana cała architektura ogrodowa.

Nietuzinkowy ogród w ceglanej oprawie

Cegła do ogrodu to znakomite rozwiązanie używane do budowy takich konstrukcji jak altana. Dodatkowo może ona być ogrzewana kominkiem wykonanym z tego samego rodzaju materiału. Jeden styl architektoniczny to spójne otoczenie dające poczucie ładu, komfortu i spokoju. To sprawia, że ogród będzie spełniał swoją najważniejszą funkcję, czyli napełnienie relaksem jego użytkowników. Innym zastosowaniem dla tego rodzaju pustaka są mury oporowe. Stanowią one wzmocnienie dla różnego rodzaju nasypów lub wałów ziemnych. Można z nich stworzyć ogrodowy mur chiński wypełniony rzadkimi okazami roślin.

Architektura ogrodowa naszych marzeń

Cegły old świetnie sprawdzą się w kompozycji popularnego skalniaka, gdzie pięknie wyeksponują różne strefy roślinne. Stara cegła znajdzie również zastosowanie w poziomym planowaniu terenów zielonych. Architektura ogrodowa to także system ścieżek i alejek pozwalających na swobodne przemieszczanie się wśród roślin. Dla zabezpieczenia klombów lub rabat wzdłuż ścieżki wznosi się małe murki, które poza funkcją ochronną nadają ciągom komunikacyjnym walorów estetycznych. Mogą być również miejscem instalacji oświetlenia ogrodowego. W ofercie znajdują się również inne cegły ogrodowe oraz palisady łupane.