Dlaczego beton łupany jest doskonałym wyborem na ogrodzenie?

Zalety ogrodzeń z betonu łupanego – dlaczego warto się na nie zdecydować?
24 października, 2023
Jak dbać o ogrodzenie z betonu łupanego?
24 października, 2023

Inwestując w ogrodzenie, ważne jest to, aby wybrać materiał trwały, estetyczny, a zarazem bezpieczny. Wybór ogrodzeń z betonu łupanego okazuje się strzałem w dziesiątkę. Ogrodzenia wykonane z tego materiału idealnie nadają się do użytku domowego, ale nie tylko. Pierwowzorem ogrodzeń łupanych są powierzchnie charakterystyczne dla kamienia łupanego, a więc te o wyrazistej, chropowatej fakturze, która świetnie podkreśla specyfikę danej konstrukcji. Decydując się na ten materiał, zyskujemy wiele możliwości aranżacji. Możemy stworzyć mury o dowolnej wysokości, jak i w wielu barwach.

Urok ogrodzeń wykonanych z betonu łupanego

Elementy betonowe powstają w technologi betonu wibraprasowanego. W czasie procesu produkcji specjalna maszyna (wibroprasa) zagęszcza mieszankę betonową. Następnie na produkcyjnych paletach, formuje ją, żeby po wyschnięciu powstały bloczki o charakterystycznej powierzchni. Pod koniec procesu tworzenia tych elementów, bloczki są ręcznie łupane. Dzięki temu wyglądają naturalne i są w stanie stworzyć niepowtarzalne w swoim rodzaju ogrodzenie. Decydując się na płot z betonu łupanego, możemy w efektowny sposób ogrodzić naszą posesję i podkreślić jej charakter. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni fason i kolor muru. Stylistyka na wzór kamienia łupanego to oryginalne i ponadczasowe rozwiązanie.

Beton łupany- czemu jest świetnym materiałem na ogrodzenie?

Beton łupany to znakomity wybór, jeśli chodzi o ogrodzenia posesji prywatnych, jak i tych firmowych. Materiał ten niesie ze sobą wiele korzyści, takich jak:

  • estetyka wykonania- elementy powstałe z betonu łupanego mają chropowatą powierzchnię i są dostępne w bogatej gamie kolorystycznej. Za ich pomocą stworzymy wyjątkową kompozycję, idealną dla naszej posesji,
  • wytrzymałość- konstrukcja z nich wykonana należy do najtrwalszych na rynku. Beton łupany wyróżnia się odpornością na działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, wilgoć, wysokie czy niskie temperatury. Materiał ten nie jest także podatny na uszkodzenia. Beton łupany jest mrozoodporny i nienasiąkliwy, dzięki czemu prezentuje się pięknie przez wiele lat,
  • ekologia- surowce wykorzystane w procesach technologicznych pochodzą z zasobów naturalnych, z tego względu gotowe ogrodzenie łupane nie jest w żadnym razie szkodliwe dla środowiska. Materiał ten jest więc znakomitą opcją dla osób, które troszczą się o swoje otoczenie,
  • łatwa pielęgnacja- beton łupany nie wymaga czasochłonnej i skomplikowanej pielęgnacji, jak ma to miejsce w przypadku płotów drewnianych. Wystarczy go myć preparatem przeznaczonym do betonu, z użyciem myjki ciśnieniowej. Aby przedłużyć jego żywotność, można go także zaimpregnować,
  • ekonomia- w porównaniu z galanterię kamienną, beton łupany jest tańszym materiałem i skutecznie zastępuje swoje kamienne pierwowzory,
  • szybko montaż- gotowe bloczki, daszki i kształtki ułatwiają i usprawniają montaż. Wybierając beton łupany, możemy szybko ogrodzić teren i bez trudu zamontować elementy dodatkowe.

Nowoczesne ogrodzenia z betonu łupanego cieszą się dużym zainteresowaniem właścicieli małych, jak i większych posesji.

Czym jeszcze charakteryzują się ogrodzenia łupane?

Konstrukcja z betonu łupanego to rewelacyjne rozwiązanie, jeżeli chcemy zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo oraz poczucie prywatności we własnej posesji. Solidne i odporne na czynniki pogodowe płoty z betonu służą do ogradzania domów prywatnych, obiektów przemysłowych oraz handlowych, a także urzędów, szkół i pozostałych placówek publicznych. Stanowią one skuteczną barierę dla osób trzecich i ograniczają widoczność osób postronnych. Zapewniają nam pożądaną prywatność i pozwalają na niczym niezakłócony relaks przed własnym domem.

Ogrodzenia łupane to też ochrona przed pyłem, kurzem i hałasem. Są świetną propozycją zwłaszcza dla posesji zlokalizowanych przy ruchliwych ulicach. Ochraniają nas przed silnym wiatrem, zanieczyszczeniami i hałasem. Warto też zwrócić uwagę, na ich naturalność. Najnowsze trendy bazują właśnie na niej. Ogrodzenia modułowe z betonu łupanego perfekcyjnie odwzorowują wygląd kamienia łupanego. Doskonale współgrają z praktycznie każdą przestrzenią przydomową, jak i architekturą domu. Prezentują się modnie, nowocześnie i luksusowo.

Beton łupany, czyli ogromna różnorodność aranżacji

Inwestorzy mogą wybierać spośród różnych naturalnych odcieni. Właściwie ogranicza nas jedynie wyobraźnia. To, czy postawimy np. na odcień stalowy, cytrynowy, piaskowy czy czarny, zależy od naszych indywidualnych preferencji. Tak szeroka gama kolorystyczna, w jakiej dostępny jest beton łupany, ma jeszcze jedną zaletą. Otóż bez trudu stworzymy konstrukcję pasującą do ogrodów nowoczesnych i minimalistycznych, jak i tradycyjnych. Wyjątkowa struktura i naturalna barwa podkreśli kolory otoczenia, zwłaszcza zieleń- tworząc gustowną aranżację. Warto też dodać, iż modułowe ogrodzenia betonowe dają niezliczone możliwości. Z łatwością zamontujemy dodatkowe systemy jak np. inteligentna brama wjazdowa czy wideodomofon.

Beton łupany jest świetnym materiałem służących do budowy ogrodzeń, nie tylko ze względu na swój nowoczesny i estetyczny wygląd, ale także z uwagi na swoją solidność i trwałość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *